2014 yılında memur alımları ne zaman yapılacaktır ?

 

 

 

 

 

2012 KPSS ‘ye girmiş olan adaylar için önemli uyarı! KPSS Önlisans ve Ortaöğretim’e giren memur adayları alan bazında sıralamalarını T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile öğrenebilecekler. ÖSYM ‘den yapılan açıklamada şöyle denildi;

“22 Eylül 2012 tarihinde ön lisans düzeyinde, 23 Eylül 2012 tarihinde ortaöğretim düzeyinde yapılan 2012 KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınavına katılan adaylar, mezun oldukları program/alan bazında kendi sıralamalarını, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile girip, 2012 KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavını seçerek Program/Alan Bazında Sıralama sayfasından öğrenebileceklerdir.

Bu uygulama adayların KPSS tercihlerinde yardımcı olmak amacı ile geliştirilmiştir.Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlıbilgiler esas alınır. Adaylara duyurulur.”

Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme Sonuçlarına Göre En Büyük ve En Küçük Puanlar (Önlisans) TABAN PUANLARI tıkla!

Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme Sonuçlarına Göre En Büyük ve En Küçük Puanlar (Ortaöğretim) TABAN PUANLARI tıkla!

2012 KPSS PUANI NE ZAMANA KADAR GEÇERLİ OLACAK?

2012 KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim sınavının sonuçları, 2014 yılında yapılacak sınava kadar açılacak bütün memur, işçi ve sözleşmeli personel alımlarında kullanılacaktır.

Kamuya 74 Bin Memur Alınacak

Maliye Bakanı Şimşek, 2014 yılında kamuya 74 bin memur alınmasını öngördüklerini açıkladı…

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 2014 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısı basın toplantısında 2014 yılı kamuya sadece 74 bin memur alınacağını söyledi.

Kamuya memur alımında sıkı bir politika izleyeceklerini belirten Şimşek, “Kamuya personel almayacağız yüzde 50 kontenjanını kaldırıyoruz. Toplam 40 bin atama kontenjanı tahsis ediyoruz.Emekli olma yada başka sebeplerle yeri boşalan personel için yüzde 50 kontenjan sınırlamasını kaldırıyoruz. Kontenjan ve istisna kapsamında 74 bin personel alınacak. Bu rakam geçen sene 134 bindi.” dedi.

2014 yılında memur alımları ne zaman yapılacaktır ?

2014 senesi içinde yapılacak olan yerleştirme tarihleri şu anda tam olarak açıklanmadı.

Ama yüklü sayıda memur alımlarının 2014 KPSS sınavı sonrasında Ekim veya Kasım Ayı gibi olacağını düşünmekteyiz.

Bir önceki yazımız olan KAMU İHALE KURUMUNA ALINACAK PERSONEL VE MAAŞI başlıklı makalemizde alınacak, İHALE ve Kamu hakkında bilgiler verilmektedir.

Google+
Benzer yazılar
Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. Memur-alimi.net – Memurlar net, Memur ve Kamudan Haber, Kamuajans
yukarıya Çık
Daha fazla Memur
memurlari-sevindirecek-rotasyon-haberi-4420
2014 yılında ne kadar memur alınacak ?

2014, en az memur alım yılı olacak 2014 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununun eklerine ulaştık. Ak Parti, 2014 yılı itibariyle...

Kapat